Çanakkale Geçilmez

Çanakkale Geçilmez
Yayınlama: 17.03.2024
A+
A-
İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Çanakkale Zaferinin 109.yıldönümü nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı ve Konak Belediye Meclis Üyesi Birol Özkardeşler basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi .
“Aziz Milletimizin on binlerce şehit vererek elde ettiği zaferin simgesi olan Çanakkale Zaferinin 109.yıldönümündeyiz.Çanakkale Zaferi , tarihe yazılmış eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Vatan topraklarımızı ve bağımsızlığımızı korumak uğruna başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun Silah Arkadaşları tarafından verilen bu şanlı mücadeleyi hiçbir zaman unutmamalıyız. Çanakkale Zaferi tarihimizin en hüzünlü ve aynı zamanda en onurlu zaferidir.
Balkan Coğrafyasından Çanakkale’ye o dönemde Osmanlı tebaasında olmayan binlerce soydaşlarımız gönüllü gelerek savaşmış ve çoğu şehit olmuştur. Balkan Şehirlerinin ruhu bugün Çanakkale’de yaşamaya devam etmektedir. Buradan saçılan ışık bütün kadim coğrafyamıza yayılmakta, birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek geleceğe sımsıkı sarılmamızı sağlamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferinin 109.yıldönümünü yürekten kutluyor, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları başta olmak üzere aziz Şehitlerimizi ve kahraman Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhları şad olsun.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.