Büyükşehir’den “Genç Yetenekler Festivali”

Büyükşehir’den “Genç Yetenekler Festivali”
Yayınlama: 18.12.2023
A+
A-

Büyükşehir’den “Genç Yetenekler Festivali”

 

Bilim, sanat, teknoloji bu festivalde

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 3 gün boyunca bilim, sanat ve teknolojinin konuşulacağı Genç Yetenekler Festivali düzenliyor. TÜBİTAK’tan Teknokent’e, kamu ve özel sektörden kendini kanıtlamış isimlerin gençlerle buluşacağı festivalde Denizlili gençler de bilim, sanat ve teknoloji alanında projelerini sergileyecek. Konser, tiyatro, söyleşi ve çalışma atölyelerinin renk katacağı festivalde Tekonofest ödüllü projeler de yer alacak.

 

Gençlere yönelik hayata geçirdiği projelerle “Genç Dostu Şehir” ödülü unvanı bulunan Büyükşehir Belediyesi, 22-23-24 Aralık 2023’te Denizli’de bilim, sanat ve teknolojinin konuşulacağı Genç Yetenekler Festivali düzenleyecek. Festival, 22 Aralık 2023 Cuma günü saat 11:00 ‘de Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde kapılarını açacak. Kendi imkanlarıyla çalışmalar yaparak ülkemize katkı sunmaya gayret eden gençleri desteklemek, gerçekleştirdikleri projeleri sergilemek ve tanıtmalarına imkan sağlamak amacıyla düzenlenen Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Yetenekler Festivali’nde öğrenci ve gençlerin oluşturduğu 95 takım, bilim, sanat ve teknoloji alanındaki projelerini sergileyecek. Tekonofest ödüllü takımların da yer alacağı festivalde; ünlü isimlerle söyleşiler, paneller, konserler, tiyatro gösterileri ve çalışma atölyeleri (workshop) düzenlenecek.

 

Yeni Nesil Girişimcilik anlatılacak

 

Tüm vatandaşların davetli olduğu festivalde, TÜBİTAK ve Tekonokent’in yanında gençlere ufuk olmak ve çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla yerel ve ulusal arenalarda kendini kanıtlamış birçok firmanın temsilcisi yer alacak. Bu kapsamda, TÜBİTAK Bilgem Başkan Danışmanı Dr. Mehmet Demirer Sivil ve Askeri Uygulamalarda İleri Teknolojiler başlıklı bir söyleşi gerçekleştirecek. Bunun yanında Funika Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Sözkesen moderatörlüğünde “Yeni Nesil Girişimcilik” başlıklı bir panel gerçekleştirilecek.

Panelde Tekobel Teknoloji Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Bahadır Şenel,

Netinternet Yönetim Kurulu Başkanı Osman Makal, HNC Eğitim ve Görüntü Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Göktuğ Hançer yer alacak. NCT Robotik firmasının sahibi ve aynı zamanda Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. İsmail Ovalı “Yazılım Teknolojilerinin Geleceği” başlıklı semineri ile gençlerle bir araya gelecek.

 

Ünlü isimlerle söyleşiler

 

Üç gün boyunca bilim, sanat ve kültürün konuşulacağı festivalde ayrıca, gençlerin severek takip ettiği Adem Metan, Ömer Başdoğan, Erbakan Malkoç, Ümit Erdim ve Muscar gibi ünlü isimler yer alacak. Yerel rock gruplarının konserlerinin de yer alacağı festivalde Homeless ve Kafadenk grubu sahne alacak. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Ata’nın İzinde 100.Yılda 100 Eser” isimli sergi ise festival boyunca görülebilecek. Gençlerin sanat ve estetik yönlerini geliştirmek üzere ebru sanatı, yağlı boya ve kilden heykel yapım atölyelerinin de bulunacağı festivalde masa tenisi, dart, mini golf gibi spor aktiviteleri gerçekleştirilecek. Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu sanatçılarının oynadığı tiyatro gösterilerinin de yer alacağı festivalde yine ücretsiz planetaryum gösterimi de yapılacak.

 

Gençler projelerini sergileyecek

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’de bilim, kültür ve sanatın merkezi olan Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde 3 gün sürecek çok güzel bir organizasyon düzenleyeceklerini açıkladı. Bilim, sanat ve teknoloji alanında kendi imkanları ile çalışmalar yaparak ülkemize katkı sunmaya gayret eden gençleri desteklemek için Genç Yetenekler Festivali düzenlediklerini belirten Başkan Zolan, şöyle konuştu: “Bilim, teknoloji ve sanat alanında kendini kanıtlamış ülkemizin yetiştirdiği isimler gençlerimizle bir araya gelecek. Burada projelerini sergileyecek gençlerimiz de merak ettiklerini sorma imkanı bulacak. Festivalimizde birçok gencimizin ufkunu açarken teknoloji, bilim ve sanat alanında da gelişimlerine katkı sunmuş olacağız. Söyleşilerden, panele, konserlerden tiyatro gösterimlerine birçok program ve etkinliklerin yer alacağı festivalimize başta gençlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızı bekliyorum.”

 

 

 

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.