BPW İzmir’in ‘8 Başarılı Kadın, 8 İlham Veren Hikayesi’ ile kutlandı

BPW İzmir’in ‘8 Başarılı Kadın, 8 İlham Veren Hikayesi’ ile kutlandı
Yayınlama: 11.03.2024
A+
A-

İstinyePark İzmir’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü

 BPW İzmir’in ‘8 Başarılı Kadın, 8 İlham Veren Hikayesi’ ile kutlandı

İzmir’in eğlence, yaşam ve alışveriş merkezi İstinyePark İzmir’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel ‘BPW İZMİR’in 8 Başarılı Kadın, 8 İlham Veren Hikayesi’ başlıklı söyleşi gerçekleşti.

 

BPW İzmir’in liderliği ve TOBB’un iştirakiyle gerçekleşen söyleşide, 8 başarılı kadın ilham veren hikayesini konuklarla paylaştı.

 

İstinyePark İzmir Ana Etkinlik Alanı’nda , BPW İzmir İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği Başkan Yardımcısı Sezin Örten Sivri ve TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Deniz Celep moderatörlüğünde düzenlenen etkinlikte, BPW İzmir’in Yönetim Kurulu Başkanı Hayriye Şendinç’in kapanış konuşması ile tamamlandı.  Söyleşide; Power of Happiness Kurucu Ortağı Tijen Mergen, Marka Kurucusu, Tasarımcı Simay Bülbül, Global For All Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ayşen Tümbay Çetindağ, Germiyan Köyü Duvar Ressamı Nuran Erden, İnci Vakfı Güç Kaynağı Ece Elbirlik Ürkmez, Teknolojide Kadın Derneği Danışma Kurulu Üyesi Yeşim Atay, KNITSS Kurucusu, Kreatif Direktör Duygu Boz ve Vertical Project Kurucu Ortağı Elif Boyner konuşmaları ile sahne aldı.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için gerçekleştirilen ücretsiz etkinlikte İzmir’in önemli kurumlarından liderler, yöneticiler ve iş dünyasında girişimci olarak var olmaya aday iş ve meslek sahibi 200’ün üzerinde katılımcı yer aldı.

 

Moderatör Sezin Örten Sivri: “Her yıl kutladığımız Dünya Kadınlar Günü, sadece hayatımızda önemli bir yere sahip olan kadınlara çiçek ya da hediye almak için değil, kadınların tarih boyunca vermek zorunda kaldığı cinsiyet eşitliği mücadelesini hatırlamak ve bu mücadelenin kazanımlarını onurlandırmak için de var olan özel bir gündür. Bizim de bu etkinliği gerçekleştirmekte amacımız kadınların bilimden sanata, politikadan iş dünyasına kadar her alanda var olabilmek için bugün bile erkeklerden daha fazla çaba göstermesi gerektiğinin altını çizmek ve örnek kadın liderlerimizin topluma koyduğu çabayı ve katkıyı anlatmaktır” dedi. Sivri, bu çabaların çoğu zaman meyvesini verdiğini, söyleşiye konuk olan kadınların başarı öyküleri ile kanıtlamak ve ilham vermek istediklerini söyledi.

 

BPW İzmir Hakkında

 

BPW İzmir, 2022 yılında İzmir’de kurulmuştur ve resmi adı ‘İzmir İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği’dir, 100’ün üzerinde üyesi bulunmaktadır. Derneğimiz aynı zamanda 1930’da İsviçre’nin Cenevre kentinde kurulan, beş kıtada 100’den fazla ülkede bağlı kuruluşları bulunan, en etkili uluslararası iş ve profesyonel kadın ağlarından biri olan BPW International, Uluslararası İş ve Profesyonel Kadınlar Federasyonu (IFBPW)’na bağlı bir sivil toplum kuruluşudur (STK).

 

Kadının iş dünyasında, siyasi hayatta ve yaşamı boyunca fırsat eşitliğine inanan BPW İzmir; kadın ve kız çocukları başta olmak üzere bireylere eşit fırsatlar ve statü sağlamayı amaçlar. Ülkemizdeki ve dünyadaki iş ve meslek sahibi kadınlar arasında dostluk, işbirliği ve anlayışı geliştirmeyi hedefler. Kadının ekonomik bağımsızlığı, medeni ve siyasi hayatta adil koşullarda yer almasını öncelik kabul eder. Çocukların ve gençlerin eğitimi, meslek ve liderlik becerini geliştirmeleri, yaşam boyu gelişmeleri ve dünya vatandaşı olmalarını önemser ve bunun için mentorluk projeleri geliştirir, ulusal ve uluslararası kadın, çocuk ve gençlik faaliyetleri düzenlemeyi hedefler. (www.bpwizmir.org)

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.