Başdaş’tan Soyer’e Atatürk Meydanı çağrısı

Başdaş’tan Soyer’e Atatürk Meydanı çağrısı
Yayınlama: 05.10.2023
A+
A-

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Konak Atatürk Meydanı ile ilgili İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e çağrıda bulundu. Başdaş Soyer’e, “Bina yerine yeşil alan kazandıralım. Atatürk Meydanı adına yakışır güzellikte olsun” sözleriyle seslendi. 

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, 2020 yılında yaşanan depremde ağır hasarlı olduğu gerekçesiyle yıkımı gerçekleştirilen İBB binasından boşalan alanla ilgili çağrıda bulundu. Başdaş, İzmir’le ilgili hassasiyet taşıyan herkesin görüntüden büyük rahatsızlık duyduğunu ifade ederek, “İzmir’in kalbi Konak’ta, şehre vizyon katmak isteyen her insanın kalbine saplanan ucubedir yıkılan İBB binası” dedi.

Bundan sonraki sürecin İzmir’in modern, canlı ve yeşil bir alana kavuşması için büyük bir şans olduğunun altını çizen Başdaş, “Büyük bir buluşma alanı, adeta açık hava bir kültür merkezine dönüşecek bir yer olması için adım atılsın. Bu güzellikle yeşil ve geniş bir alan Atatürk’ün adına yakışacaktır” sözlerine yer verdi.

ÇEVRECİ HASSASİYETİ

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e çevrecilik hassasiyetini hatırlatan Başdaş, “Sayın Soyer, ağaç sevginizde samimiyseniz, eğer çevrecilik hassasiyetiniz bir kurgu değilse buyurun size tarihi fırsat! Gelin İzmir’in kalbine bina yerine yeşil alan kazandıralım. Gelin şehrin en önemli buluşma yerine güzel bir peyzaj ile Konak Atatürk Meydanı yazalım. Atatürk Meydanı adına yakışır güzellikte olsun. Bu fırsatı İzmir halkına ve İzmir’in yarınlarına armağan edelim” ifadelerine yer verdi.

ŞEHRE NEFES ALDIRSIN

Konak Atatürk Meydanı’nın yerli ve yabancı turistlerin ilk durağı olduğunu kaydeden Başdaş, “Yerli yabancı turistleri şehre nefes aldıran yeşil ve modern yüzüyle Atatürk’e yakışan bir meydanla karşılayalım. Gelecek nesillere daha yaşanılır bir Konak bırakalım. Konaklı ve tüm İzmirli hemşerilerimizin de bu duyarlılığı taşıdığına şüpheniz olmasın” açıklamasını yaptı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.