Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Çerçioğlu, paniklemeye başladı

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Çerçioğlu, paniklemeye başladı
Yayınlama: 18.03.2024
A+
A-

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Çerçioğlu, paniklemeye başladı. Dün Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ın kamuoyuna açıkladığı ekonomik vaatler belediye yönetimini sarstı ve paniğe sevk etti. Panikle alelacele proje diye açıklama yaptılar.

 

“Ulaşım Master Planı’’ 2021 yılında hazırlanmasına rağmen hiçbir adım atılmadan rafa kaldırılmıştı. Dün Mustafa Savaş’ın ekonomik vaatleri ve ULAŞIM ANA PLANI’nı görünce Sayın Çerçioğlu’nu zor duruma düştü. Paniğe kapılarak seçimlere iki hafta kala yeni diye halkımıza yeni bir ALGI OPERASYONU çekmeye kalkıştı.

Halkın yüzlerce milyonunu bugüne kadar reklamcılara aktararak ALGI OPERASYONU çektiniz. Hayali projelere harcayacağınız zamanı, halkın yüzlerce milyonunu reklamcılara peşkeş çekeceğinize, oturun halkın sorunlarını çözecek proje üretin.  Bunca yıldır NEDEN ÇÖZEMEDİNİZ?, Lütfen yüce halkımıza da HESAP VERİN.

 

Yağma, algı dönemi bitti Sayın Çerçioğlu… Şimdi hesap verme zamanı başlıyor…

 

 

Yeter artık halkı kandırmanıza izin vermeyeceğiz. Alelacele ‘’navigasyon haritalarının’’ üzerine iki cümle yazıp proje diye insanımızı kandırmanıza izin vermeyeceğiz.

 

Şimdi Sayın Çerçioğlu’na şimdi soruyoruz. Lütfen panik ortamından çıksın ve cevap versin…

 

– Büyükşehir Belediyesinin yaptırdığı, 2021 yılında 6,5 milyon TL, bugünkü değeri yaklaşık 20 milyon TL olan ulaşım ana planı 2023 Nisan ayında tamamlandığı halde niçin bugüne kadar meclise sunulmamıştır?

 

– Sayın Çerçioğlu’nun İzmir-Denizli Bulvarı için vaat olarak yayınladığı battı çıktıların hangisi Ulaşım Ana Planında önerilmiştir?

 

– Yoksa bu yayınlananlar Ulaşım Ana Planında bulunmayan, kamulaştırma işlemleri nedeniyle yapılması mümkün olmayan, 10 milyar yatırımın 1 milyar diye sunulduğu, ulaşım ana planına rağmen halkı kandıran (herzaman ki gibi algı yönetimi) paylaşımlar mıdır?

 

– Ulaşım Ana Planınızda İzmir-Denizli Bulvarı için kaç tane battı çıktı önerilmiştir?

 

– Ulaşım Ana Planınızda Merkez ve ilçelerde “Kentiçi Trafik ve Toplu Taşıma” için neler önerilmiştir?

 

– Kentte Ulaşım Ana Planı yapılmasına rağmen kentin dinamikleriyle STK, kamu kurum ve kuruluşları, halkımızla bugüne kadar niçin paylaşılmamıştır?

 

– Her kesimin paylaşımı ile yapıldığı iddia edilen Ulaşım Ana Planı için hangi STK’larla çalışma yapılmış ve görüşleri alınmıştır? Şöförler Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası gibi konunun ilgilisi birçok STK’nın bu plandan haberi yoktur?

 

– Ulaşım Master Planı olarak isimlendirilen planı, bizim ulaşımla ilgili paylaşımlarımız sonrası Ulaşım Ana Planı olarak niçin ismini değiştirmiştir?

 

Ben zaten yaptım demek için mi? Yapmadınız Çerçioğlu, o planın hiçbir aşamasında yoktunuz, plan paylaşımlarla yapılmadı, kopyala yapıştır içeriklerle dolduruldu, içeriğinden haberiniz bile yok, nasıl yapıldığını, planın neler söylediğini bile bilmiyorsunuz. Aksi halde İzmir_Denizli Bulvarı projenizi paylaşmazdınız….

 

Kamuoyu bu sorulara cevap beklemektedir.

 

Panik ortamından çıkın ve cevap verin.

 

 

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.