Atila’dan 30 İlçede 10 Bin Kilometrelik İzmir Turu

Atila’dan 30 İlçede 10 Bin Kilometrelik İzmir Turu
Yayınlama: 15.01.2024
A+
A-

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklamasının ardından İzmir’de seçim çalışmalarına başlayan Olgun Atila, 40 günde İzmir’in 30 ilçesine birden fazla ziyaret gerçekleştirdi. Seçim kampanyası kapsamında partisinin İlçe başkanlıkları, odalar, sendikalar, sanayi siteleri, kooperatif ve federasyonlar, STK’lar ve muhtarlıkların yanı sıra sokağın da nabzını tutan Atila, esnaf ve bölge halkı ile kucaklaştı. Günün büyük bir bölümünü İzmirlilerle geçiren Atila, dinlenme anlarını da kahvehanelerde vatandaşla sohbet ederek tamamladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Yüksek Mimar Olgun Atila, seçim kampanyası kapsamında her gün binlerce adım yürüdü, binlerce kişiyle tek tek sohbet etti. Seçim çalışmalarına başladığı ilk günden bugüne, 40 gün boyunca 10 Bin kilometreyi aşan yolu katetti. Adayda iş birliği dikkate alınarak herkesten Cumhuriyet Halk Partisi’nin çıkaracağı adaya oy vermelerini isteyen Atila, ‘Egeli Genel Başkanımız Özgür Özel’e tüm İzmir’i tek bir ilçe kaybetmeden hediye etmeliyiz’ sözleri ile kendisi için gerçekleştirdiği çalışmanın yanı sıra İzmir’in tüm ilçe belediyelerinin de Cumhuriyet Halk Partisi’ne eksiksiz kazandırılması yönünde çalışmalarda bulundu.

Gittiği her ilçede büyük coşku ve sevgi ile karşılanan Olgun Atila, göreve geldiği taktirde İzmir‘in tüm ilçeleri arasında kardeşlik köprüleri kuracağını ifade ederek, “İzmir Bizim Evimiz söylemiyle çıktığımız bu yolda evimizin her parçasına aynı mesafede olacağız. Her ilçemizde meclis toplantılarımızı gerçekleştireceğiz. İlçelerimizin tanıtımında ürettikleri ürünleri ve önceliklerini baz alarak düzenleyeceğimiz festivallerde hemşerilerimizi uzak ilçelerimize de taşıyarak kentimizde bütünlüğü sağlayacağız” dedi. Atila’nın İzmir seçim çalışmaları turunu kısaca özetleyecek olursak;

Miting Gibi Adaylık Açıklaması

Önceki dönem Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila 2 Aralık Cumartesi günü, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı için, yaklaşık 7 bin kişinin katılımı ile dosyasını teslim ederek, “Bu yolculukta İzmirli hemşerilerim ile yol yürümek benim için büyük bir onurdur” mesajını verdi.

Sağanak yağmura rağmen Bornova miting alanına döndü

”İzmir’de ayak basmadığımız ilçe kalmayacak” sözüyle yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, aday adaylığı ilanının hemen ardından ilk ziyaretine Bornova’dan başladı. Atila’nın CHP Bornova İlçe Başkanlığı’nı ziyaret edeceğini öğrenip sağanak yağmura aldırmadan başkanlık binası önünde toplanan vatandaşlar, Muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları ve Amatör Spor Kulüpleri pankartlar ve marşlarla adeta şölen havasında bir karşılama töreni düzenledi.

Hiçbir zaman makamda oturan bir belediye başkanı olmadım

Gözbebeği Bornova’nın ardından sabahın erken saatlerinde İlçe ziyaretlerine Tire’den başlayan Atila İlçe örgütüne önemli mesajlar vererek, “Tire markalarını Türkiye’ye tanıtmalıyız. Bu kadim kenti en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağım” dedi.

Bu değişim hareketi, Türkiye siyasetini değiştirecek

Üçüncü durağı Beydağ’ın halkı tarafından balkonlarda ve sokaklarda sevgiyle karşılanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, örgüt ziyareti öncesi tüm esnafı gezdi. Sorunlarını dinledi. Ardından CHP Beydağ İlçe Başkanlığını ziyaret etti.

‘Kiraz’ı Yeniden Kazanacağız’

Beydağ ve Tire’nin ardından Kiraz’daki CHP ilçe örgütü, esnaf ve muhtarlarla buluşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila ilçe başkanlığında yaptığı konuşmada özeleştiri yaparak 2019’da birtakım hatalardan dolayı kaybedilen Kiraz’ın 2024 seçimlerinde kazanılabileceğini ve önceliğinin Kiraz’ı geri almak olacağını belirtti.

Buca ‘Olgun Atila’yı Bağrına Bastı

‘İzmir Bizim Evimiz’ sloganıyla, seçim ziyaretleri süresince kentin her ilçesine gitmeyi taahhüt eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, seçim gezileri kapsamında altıncı ilçe ziyaretini Buca’ya gerçekleştirdi. CHP Buca İlçe Başkanlığı’nda pankart ve meşalelerle sevenleri tarafından sloganlarla karşılandı.

“Bizim Gücümüz Birliğimizden Kaynaklanıyor”

CHP Konak İlçe Örgütü’nde de şölen havasında karşılanıp ardından roman vatandaşlarla buluşan Atila, Konak İlçe Başkanlığı’na ‘Baba Ocağı’ diyerek sözlerine başladı. ‘’Konak’ımız İzmir’imizin başkenti ve kalbi. Kentimizin en önemli projelerinden biri olarak ortaya koyduğum İzmir’i İzmirli hemşerilerimiz ile ortak akıl çerçevesinde yönetmek istiyorum” dedi.

Bakırçay’ı Ayağı Kaldırdı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı yolunda seçim turlarına Bakırçay Havzası’nda devam eden Yüksek Mimar Olgun Atila, Dikili, Kınık, Bergama ve Foça’da CHP İlçe örgütleri ile bir araya geldi. Gittiği her bölgede büyük bir kalabalık tarafından karşılandı.

Küçük Menderes’te Olgun Atila Rüzgârı Esti

‘İzmir Bizim Evimiz’ sloganıyla kentin tüm ilçelerinde seçim çalışmalarına hız veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, çalışmalarına Küçük Menderes Havzasında devam etti. Güne CHP Ödemiş İlçe Başkanlığı ziyareti ile başlayan Atila, sonrasında Bayındır ve Torbalı’nın CHP İlçe Başkanlıklarında partililer ile kucaklaşıp, esnaf ve vatandaşlar ile sohbet etti.

“Değişimin ışığını İzmir’den yakacağız”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığına Aday Adaylığını açıkladığı günden beri İzmir’in dört bir yanında seçim turlarını devam ettiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, çalışmalarını Çeşme’de sürdürdü ve İlçe Başkanlığı’nda partililer ile bir araya geldi.

Olgun Atila’ya Narlıdere ve Balçova’dan tam destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, ilçe başkanlıkları ziyaretleri kapsamında Narlıdere ve Balçova örgütleriyle bir araya geldi, kendisini karşılamaya gelen coşkulu kalabalık eşliğinde partililerle buluştu. Örgüt ziyaretlerinin önemini dile getiren Atila, İlçe örgütleri ile çalışmanın daima başarıyı peşinden getireceğini söyledi.

Atila’ya Urla’da şölen gibi karşılama

‘İzmir bizim evimiz’ diyerek yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Yüksek Mimar Olgun Atila, Urla İlçe örgütünü ziyaret ederek Urlalılarla bir araya geldi. Ellerinde Türk Bayrakları ile ‘Halkın Başkanı Olgun Atila’ sloganları atan kalabalığa seslenen Atila, ‘Çıktığımız bu özel ve güzel yolculukta sizinle birlikte olmak, sizden güç almak bize onur veriyor” diye konuştu.

‘Karaburun’da Hedefim 12 ay Hareketli Turizm’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, CHP Karaburun İlçe Örgütünü ziyaret etti. Atila, ziyarette Karaburun’un turizm değerine dikkat çekerek, Karaburun’un 12 ay boyunca turizm gelirlerinden yararlanabileceğini “Karaburun göz bebeğimiz, burada turizmi ön plana çıkarmalıyız. Turizmle birlikte nitelikli istihdam da artmalı. Hem esnaf hem halk turizmden 12 ay boyunca yararlanmalı” sözleriyle vurguladı.

‘’ İzmir’i daha yaşanabilir bir kent yapma hedefim var”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, saha çalışmaları kapsamında Karabağlar’da önemli temaslarda bulunarak ilçenin nabzını tuttu. Olgun Atila, ilçe örgütü ziyaretinde, daha yaşanılabilir bir kent hedefine dikkat çekti.

‘’Ortak akılla Karşıyaka’nın stadyum sorununu çözeceğiz’’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, saha çalışmalarına Karşıyaka’da devam etti. Atila’yı ilçe binası önünde partililer ve Karşıyakalılar alkışlarla ve büyük bir coşkuyla karşıladı.

“İçimizdeki Atatürk sevgisi hiçbir zaman bitmeyecek”

Atila, ilçe örgütü ziyaretlerine Seferihisar’da devam etti. Atila’nın İlçe Örgütü ziyaretinde, dışarıda bekleyen Seferihisarlıların heyecan ve coşkusu güne damga vurdu. Atila’nın ilçe örgütü ziyaretinde dışarıdan “Mustafa Kemal’in askerliyiz” sloganı atan vatandaşlar, Atila’yı meşaleler ve marşlarla, coşkuyla karşıladı.

‘Değişimin en büyüğü yerelden genele gidenidir’

Atila’nın bir sonraki durağı Cumhuriyet Halk Partisi Bayraklı İlçe Örgütü oldu.  Partililere “Bayraklı Bizim Evimiz; İzmir Bizim Evimiz” sözleriyle seslenen Atila, amacının yerel yönetimlerde sosyal belediyecilik anlayışını en iyi şekilde hayata geçirmek olduğunu söyledi. Geçmişteki örnek projelerini aday gösterilirse İzmir’in tamamında yapacaklarını dile getiren Atila, ortak akla ve yeni bir siyaset anlayışına işaret etti.

“Ulaşım Sorununu Çözeceğiz”

İlçe ziyaretlerine Menderes’ten devam eden Atila, öncelikle ilçede esnaf ziyareti gerçekleştirerek vatandaşların talep ve görüşlerini dinledi. Daha sonra CHP Menderes İlçe Başkanlığında konuşan Atila; ’’Ulaşım konusunda adım atılmasını isteyen vatandaşlara çalışmalarını ileten Atila “Ulaşıma, hızlı ve yapıcı bir çözüm bulmalıyız. Ulaşım sosyal hayatta desteklerin önemli olduğu bir konudur” dedi.

Topyekûn kalkınmayla Türkiye İzmir’i konuşacak

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, Güzelbahçe’de ortak akıl toplantılarına devam etti. Atila, yerel yönetimin önemine dikkat çekerek topyekûn kalkınmaya işaret etti. Konuşmasında yapacağı çalışmalar ve projeler ile ilgili halkı her zaman şeffaf olarak bilgilendireceğinin altını çizen Atila “Körfez temizliği ile ilgili belediyemizin sitesinde halkı şeffaf bir şekilde bilgilendireceğiz” dedi.

“Umutları Kırmadan Çok Çalışmalıyız”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, ilçelerin nabzını tuttuğu ortak akıl buluşmalarına Selçuk’ta devam etti. Atila’yı ziyaret ettiği her yerde coşkulu bir kalabalık karşıladı. Atila ziyaretinde ortak akıl vurgusu yaparak, Selçuk bölge turizminin 12 ay canlı tutulması gerektiğini ifade etti.

Bakırçay’dan Seslendi: “30 ilçeye eşit hizmet”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, ortak akıl buluşmalarına Aliağa’da devam etti. Atila’nın Aliağa temaslarında ortak akıl ve eşit hizmet dikkat çekti. Bölgede sanayinin yarattığı çevre sorunlarına değinen Atila, “Bakırçay’da önceliğimiz çevre sorunları olacak” dedi.

“Her Siyasi Partinin Hem Oyuna Hem de Gönlüme Talibim”

Atila Menemen’de gerçekleştirdiği ziyaretlerde ise adayda iş birliğine dikkat çekerek “Diğer siyasi parti ve renklerin, hepsinin hem oyuna hem gönlüne talibim. Çünkü biz yerel siyasetçiyiz” dedi. CHP Menemen İlçe Başkanlığında konuşan Atila, adayda iş birliğinin altını çizdi. Belediye Başkan Aday adaylığı kararında her kesimden oy alacağını bilerek yola çıktığına işaret eden Atila şöyle konuştu; “Ben yerel yönetimlerde İzmir’e hizmet etmek istiyorum” diye konuştu.

‘’Her zaman örgütümüzün emrindeyim”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, CHP Gaziemir Örgütü’nde yaptığı konuşmada “Örgütümüzün gücünün çok önemli olduğunu biliyorum. Her zaman örgütümüzün emrindeyim” dedi.

“Tarih Yazacağız”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, ortak akıl buluşmaları kapsamında gittiği Çiğli’de coşkulu bir kalabalık tarafından meşalelerle karşılandı. CHP İlçe binasına sığmayan Çiğlililer, Atila’yı parti binası önünde bir miting havasında dinleyerek, Atila’ya alkış ve sloganlarla destek oldu.

Parti binası önünde gerçekleştirilen mini mitingde Atila, Çiğlililere hitaben yaptığı konuşmada vatandaşları “Çiğli Bizim Evimiz; İzmir Bizim Evimiz” şiarıyla selamladı. Atila’nın parti binası önünde yaptığı konuşma sık sık slogan ve alkışlarla destek buldu.

Olgun Atila’dan, 35. Başkan olmak için miting gibi kapanış

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila ‘İzmir Bizim Evimiz’ sloganıyla çıktığı yolda, İzmir’in 30 ilçesinin tamamında adım atılmadık sokak, dinlemedik vatandaş bırakmadı. Seçim çalışmaları kapsamında ilk durağı olan, doğup büyüdüğü Bornova’da, 5 bin Bornovalıya hitap ederek ziyaretlerini sonlandıran Atila’nın son ziyareti mitinge dönüştü. Büyük bir kalabalık tarafından meşaleler, pankart ve marşlar eşliğinde karşılanan Atila’nın kendisine destek için toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşması sık sık slogan ve alkışlarla kesildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.