Atila, Altay’da Konuştu: “Çocuklarımız Bu Kentin Takımlarını Tutmalı”

Atila, Altay’da Konuştu:  “Çocuklarımız Bu Kentin Takımlarını Tutmalı”
Yayınlama: 17.01.2024
A+
A-

30 ilçeyi ziyaret ederek ortak akıl buluşmaları gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, İzmir’in tarihine adını altın harflerle yazdıran spor kulüpleri ziyaretine, 15 kez İzmir Şampiyonluğu olan Altay ile devam etti. Altay’ın 110. yaşının da büyük bir şerefle kutlandığı ziyarette, İzmir kulüplerinin Olgun Atila’nın Bornova Belediye Başkanlığı döneminde gösterdiği katkıların da etkisiyle yeniden Süper Lige çıkarılması konusu damga vurdu.

İzmir Büzükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Olgun Atila, her ilçede halkın nabzını tutarken, kentin köklü spor kulüpleri ile de bir araya gelerek ortak aklı ortaya koyan buluşmalar gerçekleştiriyor.

Olgun Atila, son olarak Altay Spor Kulübü Vali Kutlu Aktaş Tesisleri’nde önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. Atila’yı burada Altay Spor Kulübü Başkanı Süleyman Özkaral, Asbaşkan Erdal Kırtaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.

Buluşmada kentin spor tarihine adını altın harflerle yazdıran spor kulüplerinin yeniden Süper Lige çıkması için gerçekleştirilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

“İZMİR’İN TAKIMLARI AVRUPA’DA MAÇ YAPMALI”

Altay Spor Kulübü yöneticileri Bornova Belediye Başkanlığı döneminde spora verdiği destekler nedeniyle Yılın Spor Adamı seçilen Olgun Atila’nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini dile getirirken Atila ise, “Bornova Belediye Başkanlığımda, Aziz Kocaoğlu ve Bahri Altıntabak adına saha yaptık. Jimnastikte dünya şampiyonu çıkardık. Benim ayağım uğurludur. Ben geldiğimde Altay, 3. Ligden Süper Lige; Göztepe ise 2. Ligden Süper Lige çıktı. Şimdi de Avrupa’da maçlar yapmalıyız” cümleleriyle iddiasını ortaya koydu.

Sporda şiddete de değinilen buluşmada, sporun şiddet aracı olmamasının altı çizildi.

Atila öte yandan, Ödemiş, Tire, Kınık, Beydağ gibi ilçelerde alt yapılar kurularak çocukların spora teşvik edilmesi gerektiğini şu sözlerle anlattı; “Sporun geleceği her ilçede yaşatılmalı ve çocuklara sahip çıkılmalı. Çocuklar bu kentin takımlarını tutmalı. Sevdalı olmalı. Orda da bir maden var, işi büyütmek lazım.”

“İZMİR’DE FUTBOL SAHİPSİZ”

Asbaşkan Erdal Kırtaş ise yaptığı konuşmada kent takımlarının ancak dayanışma göstererek başarı sağlayabileceğine “İzmir’de mücadele vermekten İzmir’de lige çıkamıyoruz. Pastadan pay alamıyoruz” sözleriyle işaret etti.

İzmir takımlarının kent tarihine anlamlı hikayeler bıraktığını dile getiren Olgun Atila ise şöyle konuştu; “Bize marka lazım. Takımlarımızın kendilerine ait çok güzel hikayeleri var. Vahap Özaltay, Metin Oktay. Bu hikayeleri çocuklarımıza anlatmalıyız. Sevda böyle başlar. Metin Oktay’ın adına yakışır bir stadyuma ihtiyacımız var. Uluslararası maçların yapılacağı, milli takımımızın oynayacağı bir stadımız olmalı”

Olgun Atila, spora yapacakları yatırımlardan da bahsederek takımlar arasında ayrım yapılmayacağını ve takımların maddi olarak güçlenmesi için elinden gelen tüm projelerle destek olacağını söyledi.

Atila son olarak Büyük Altay’ın kuruluşunun 110. yılını da kutlayarak, İzmir takımlarının, Altay gibi her zaman başarılarla anılması için hazır olduğunu dile getirdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.