AK Partili Konak Adayı Çankırı: “Gölgede bırakılan Konak güneş gibi parlayacak”

AK Partili Konak Adayı Çankırı:  “Gölgede bırakılan Konak güneş gibi parlayacak”
Yayınlama: 18.02.2024
A+
A-

 “ Konak’ın hayata geçirilmemiş taslak projelerinin mimarlarına ihtiyacı yok hizmetle tanıştıracak AK Belediyeye ihtiyacı var”

 

 

Adalet ve Kalkınma Partisi Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, “Konak’ın hayata geçirilmemiş taslak projelerinin mimarlarına ihtiyacı yok. Konak’ı hizmetle tanıştıracak AK Belediyeye ihtiyacı var.” dedi.

AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, yerel seçim çalışmaları kapsamında Eşrefpaşa’da kanaat önderleri ile bir araya geldi. Yaklaşık 100 kişinin katılım sağladığı toplantıda İkinci Kadriye Mahalle Muhtarı Adnan Acar 555 sokaktaki cephanelik adıyla bilinen alanın yıllardır atıl kaldığını ve mahalle sakinlerinin ihtiyacını karşılayacak proje yatırımlarının bölgeye kazandırılmadığını söyledi. Çankırı ise bu tablonun 1 Nisan’da değişeceğinin sözünü verdi.

 

Sürpriz karşılama

Konak Adayı Çankırı’nın temasları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerde ikinci durağı ise Ege Bölgesi Kars – Ardahan -Iğdır Dernekleri Federasyonu oldu.  Çankırı burada Aşık İskender Yıldırım ile Aşık Nuri Demir’in Türk Halk Edebiyatının yüzyıllar boyu yaşatılan gelenekleri arasında yer alan ve sözlü kültürün en önemli organı olan aşıklık geleneğiyle karşılandı. Yönetim Kurulu ve üyelere hitap eden Çankırı, kent genelinde 735 bin Kars’lı vatandaşın ikamet ettiğini belirterek bölgedeki sorunlara ve çözümlere hakim olduklarını aktardı.

 

“Mardinliler kızlarının yanında haydi Konak”

AK Parti Konak Belediye Başkan adayı Ceyda Bölünmez Çankırı ve AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Mehmet Sadık Tunç, İzmir Mardinliler Eğitim Kültür Dayanışma ve Kalkınma Vakfı (MARVAK)’da bir araya geldi.  Toplantıda ‘Mardinliler kızlarının yanında haydi Konak’ yazılı dev afiş dikkat çekti.

MARVAK Başkanı Rasim Kahraman’ın ev sahipliği yaptığı toplantıya 22. dönem Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez, AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Mardin Tanıtım ve Kültür Derneği Başkanı Beşir Tunç, Mardinli meclis üyeleri, muhtarlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de katıldı. “Birlikte iş yapacağımız daha çok yolumuz var.” diyen AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı konuşmasında beraberlik vurgusuna değindi.  Çankırı; “Birbirimize güç verirsek kuvvetleniriz. Gün geçtikçe çoğalmaya, birbirimizin ellerinden tutmaya başladık. Bazen bir adım geri gitmek iki adım ileriye gitmek demektir. Biz kendimize çok güveniyoruz. Seçilebilecek yerlerdeyiz. Sizlerden aldığımız destekle biliyoruz ki seçileceğiz ve bunun için beklenen an geldi.’’ dedi.

İzmir Milletvekili olduğu dönem hizmette takvimlerden geride olan bir kentle karşılaştığını belirten Çankırı; “6-7 sene vekil olarak hizmet verdim. Bu kentte adım attığım yerde, bir bakıyorsunuz su basmış sokakları, bir bakıyorsunuz evler yıkılmış. İzmir’de zamanın yetmeyeceği kadar hizmet var. O zamanı iyi kullanıp İzmir’i ihya etmeliyiz. Bu saate kadar bizler bunu hakkıyla yerine getirdik. Allah izin verirse bundan sonra da yerel belediyelerin, merkezi hükümetin uyumuyla çalışacağı muazzam çalışmalar yapacağız. Çünkü Konak İzmir’in kalbi. Gölgede bırakılan Konak güneş gibi parlayacak. Ulaşımın değil cazibenin merkezi de Konak olacak.” vaadinde bulundu.

AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Mehmet Sadık Tunç da AK Parti’nin elinin değdiği her şehirde hizmet belediyeciliğinin yaşandığını belirtti. 22. dönem Mardin Bağımsız Milletvekili Süleyman Bölünmez de CHP’nin yerel yönetimlerdeki vizyonsuzluk zihniyetinin geride bırakılması gerektiğini söyleyerek hemşehrilerinin hizmete odaklanması gerektiğini aktardı.

 

“Desteğimiz tam”

MARVAK Başkanı Rasim Kahraman ise Mardinliler adına gurur kaynağı olduğunu dile getirerek Çankırı ve Tunç’a desteklerinin tam olduğunu açıkladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.