AK Partili İnan’dan ‘Tugay’ değerlendirmesi

AK Partili İnan’dan ‘Tugay’ değerlendirmesi
Yayınlama: 05.02.2024
A+
A-

”5 yıl boyunca ilçede bir icraat yapmadı”

”Belediye çalışanlarına maaş dahi ödeyemedi”

 

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın, 5 yıl boyunca ilçede bir icraat yapmadığını, belediye çalışanlarına maaş dahi ödeyemediğini, İzmirlilerin Tugay’ın Karşıyaka’da geçirdiği başarısız dönemden iyi bildiğini ifade etti. AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın, 5 yıl boyunca ilçede bir icraat yapmadığını, belediye çalışanlarına maaş dahi ödeyemediğini, İzmirlilerin Tugay’ın Karşıyaka’da geçirdiği başarısız dönemden iyi bildiğini ifade etti.

İnan, Kemalpaşa’da bir restoranta düzenlenen vefa yemeğinde AK Parti’de görev yapmış yöneticiler ve üyelerle bir araya geldi. Kemalpaşa’nın geçen 5 yıl içinde çok zaman kaybettiğini belirten İnan, CHP’li yönetim nedeniyle ilçenin 25 yıl geri götürüldüğünü, belediyecilik hizmetleri konusunda vatandaşların mağdur edildiğini savundu. 31 Mart’ta seçimi kazanarak Kemalpaşa’nın hizmet açığını kapatmak istediklerini belirten İnan, “56 gün boyunca Cumhurbaşkanımız size çok güveniyor. Cumhurbaşkanımızla ne zaman İzmir’i konuşsak bana Kemalpaşa diyor. Cumhurbaşkanımızı bu güzel ilçeye olan sevgisini inanıyorum ki Kemalpaşalılarda karşılıksız bırakmayacak. 56 gün boyunca tüm önceliğimizi belediye başkan adayımıza vererek, birlikte omuz omuza geçirmeliyiz.” dedi.

İzmirli hemşehrilerimiz Cemil Tugay’ın Karşıyaka’da geçirdiği başarısız dönemden iyi bilir

İnan, AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ’ın kenttin tüm sorunlarını bildiğini, hem İzmir’de hem de Kemalpaşa’da seçimi kazanmak istediklerini anlattı. CHP’nin Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay’ı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığını hatırlatan İnan, şunları kaydetti: “Açıkladıkları isim Karşıyaka’da tek bir kalem icraat yapmadığını, ilçenin ekonomisini ve kaynaklarını ne kadar çarçur ettiğini de iyi biliyoruz. Karşıyaka’daki işçilere ve emekçilere, maaşını dahi ödeyemeyen bir belediyecilik anlayışını yönettiğini de biliyoruz. İzmirli hemşehrilerimiz Cemil Tugay’ın Karşıyaka’da geçirdiği başarısız dönemden iyi bilir. Zaten büyükşehir belediye başkan adaylığı CHP’de böyle başarıyla ölçülen bir şekilde olmuyor. Kongrelerinde CHP Genel Başkanı Özgür Özer’i destekledi diye bugün büyükşehir adayı. Bir vefayı ödeyecekleri bir tablo oldu. Ama İzmir kendi parti içerisindeki hesapları taşıyacak bir şehir asla değil.”

Cumhur İttifakı olarak Kemalpaşa Belediyesini kazanmak istiyoruz, bunun için çok çalışacağız

İnan, İzmir’de ve Türkiye genelinde Cumhur İttifakı’nın 2023 seçimlerindeki gibi seçimlerden zaferle çıkacağını anlattı. AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı da Cumhur İttifakı olarak Kemalpaşa Belediyesini kazanmak istediklerini, bunun için çok çalışacaklarını ifade etti. AK Parti Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Galip Atar da Cumhur İttifakı olarak Kemalpaşa’da seçimi kazanmak için 7 gün 24 saat esasına göre çalıştıklarını, ilçede birçok önemli projeyi hayata geçirmek istediklerini anlattı. Toplantının ardından İnan, Saygılı ve Atar Kemalpaşa’da esnaf ziyareti yaparak, seçimlerde destek istedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.