Ak Parti Balıkesir Milletvekili Öztaylan daha sağlıklı bir Balıkesir için çalışmaya devam ediyoruz

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Öztaylan daha sağlıklı bir Balıkesir için çalışmaya devam ediyoruz
Yayınlama: 24.01.2024
A+
A-

Sağlık Bakanlığı’mızın Sağlıkla Yaşayan Türkiye mottosu sloganıyla, Türkiye Yüzyılı vizyonu hedefleri kapsamında Kuva-yi Milliye şehrimize yönelik hizmetleri güçlenerek devam ediyor. Bölgemizdeki sağlık alanındaki taahhütlerimizi yerine getirmek adına Balıkesir Ak Parti Milletvekilleri olarak gayret etmeye devam ediyoruz. 2024 yatırım programı kapsamında ilimizin önemli gereksinimlerini yerine getirmemiz açısından, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya teşekkürlerimizi arz ediyor, marka şehir olma yolunda hızlı adımlarla yoluna devam eden Kuva-yi Milliye şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

 

Manyas’a Doğal Gaz’dan sonra Devlet Hastanesi Müjdesi

Manyas için daha önceden hasretle beklenen doğalgaz projesini müjdeledikten sonra diğer müjdemiz de Manyas Devlet Hastanesi için oldu. 2024 yılı yatırım programı kapsamında 1.119.000,00 TL tutarında sözleşme imzalanmıştır. Geniş bir yelpazede sağlık hizmetleri sunacak olan Manyas Devlet Hastanesi, hemşerilerimize daha etkili ve erişilebilir sağlık hizmetleri sunmayı hedefleyerek aynı zamanda bölgemizde istihdam olanaklarını artırarak ekonomik kalkınmaya da katkı sağlayacaktır. Arsa tahsisi talep edilmiş olup TOKİ’ye ait arsanın Hazineye devri tamamlanmıştır. Manyas’ımıza hayırlı olmasını temenni ederim.

Karesi’de yüzler gülüyor

Karesi İlçemiz Paşaalanı bölgemizde ağız ve diş sağlığını ön planda tutarak, toplumun genel sağlığını güçlendirecek önemli bir adım atılıyor. Maliye Hazinesine kayıtlı 7.281,29 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerine , bölge sakinlerinin ağız ve diş sağlığına daha fazla erişim sağlayabilmesi için ‘Karesi 30 Üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ yapım sözleşmesi imzalanmıştır. Her biri modern ekipmanlarla donatılmış olan bu yeni üniteler genel diş sağlığını desteklemek adına Balıkesir merkezde önemli bir boşluğu dolduracaktır.

 

Bandırma’nın İlk Çocuk Psikiyatri Uzman Doktoru

İlçelerimizde bulunan hastanelerimizin personel ihtiyaçlarını gidermek adına Ankara’da yoğun bir mesai içerisindeyiz. Bandırma ilçemize Göğüs Hastalıkları Uzmanı, Dahiliye Uzmanı ve çocukların zihinsel sağlığına odaklanan bir hizmet doğrultusunda ilk kez bir Çocuk Psikiyatri Uzman Doktoru atanmış olup, Balya ilçemize Dahiliye Uzmanı, Gönen ilçemize Ortopedi, Travmatoloji Uzmanı ile 2 hekim, Gömeç Toplum Sağlığı Merkezimize gerekli gereksinimler doğrultusunda 1 hekim ve Balıkesir Atatürk Şehir Hastanemize ise Perinatoloji Uzmanı ile Dahiliye Uzmanı atanmıştır.

 

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.