Ahmet Aydın: “Seferihisarlı vatandaşların değişim isteği, 31 Mart’ta tecelli edecek”

Ahmet Aydın: “Seferihisarlı vatandaşların değişim isteği, 31 Mart’ta tecelli edecek”
Yayınlama: 24.03.2024
A+
A-

Aybike Göcekli ve Evrim Ataman’ın sunduğu Basın Masası programına konuk olan Cumhur İttifakı Seferihisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Aydın, Seferihisarlıların değişim talebine dikkat çekerken 31 Mart’ta bu talebin tecelli edeceğini ifade etti.

Cumhur İttifakı Seferihisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Aydın; Aybike Göcekli ve Evrim Ataman’ın hazırlayıp sunduğu Basın Masası programına konuk oldu. YouTube’dan canlı yayınlanan programda 1 Mart’ta düzenledikleri proje tanıtım toplantısı ile siyasetin önünü açtıklarını ifade etti.

“Vatandaşımız Belediye’den hizmet bekliyor” diyen Aydın şöyle devam etti: “5 yıldır Seferihisar’ı her noktasını dolaşıyorum. Bundan da büyük bir keyif alıyorum. Seferihisar tarihinde ilk defa 1 Mart’ta proje tanıtım toplantısı yaptık. Diğer adayların da önünü açtığımızı düşünüyorum. Bu projeler, hazırlığı son bir ayda iki ayda üç ayda yapılan projeler değil, beş yıllık bir icraatın bir sonucu. Tabi ki belediyenin kaynakları belli, sunumunu yaptığımız 25 projenin içinde kamu kaynaklarıyla yapılacak projeler de var, devlet yatırımı olarak yapılacak projeler de var. Burada önemli olan konu vatandaşa hizmet götürme noktasında hangi kurum ya da kuruluşun yapmış olmasından öte vatandaşa dokunan hizmetlerin yaşama geçiyor olması. Son 15 yıldır belediye, yeni yatırımlar bir kenara belediyenin yapması gereken asli hizmetlerini dahi yapamıyor. Seferihisarlı vatandaşlarımız da elle tutulur gözle görülür bir hizmet bekliyor. Laf istemiyor. İcraat istiyor, eser istiyor. Biz de 31 Mart’tan sonra belli noktaya getirdiğimiz bu projeleri 2 yıl içinde yaşama geçireceğiz.”

Lansmanı yapılan projelerin kaynağı ile ilgili soruyu yanıtlayan Aydın: “Sunumunu yaptığımız projelerin kaynağı belli, icra edecek kurum da belli. Hatta sürdürülebilirliği anlamında nasıl bir model izleneceği de belli. Dersimize çok iyi çalıştık. Bu projelerin bir kısmının hikayeleri son noktaya geldi. Örneğin, yeni hastane projesi hazır, yer tahsisi yapıldı; Maliye Bakanlığı’ndan, Sağlık Bakanlığına kaynak aktarıldı; Cumhurbaşkanımız İzmir’e gerçekleştirdiği son 4 ziyaretinin tamamında Seferihisar’a yeni hastane yapılacağını dile getirdi. En zor olan arazi tahsisi ve kaynak aktarma işlemi yapıldı. Seferihisar Belediyesi’nin kötü yönetilme sorunu burada da karşımıza çıkıyor. 5 yıldır imar planlarının yapılmasını bekliyoruz. İmar planlarının tamamlanmasının ardından temelleri atılacak. 31 Mart’tan sonra ilk işimiz imar planlarını tamamlamak olacak” dedi.

Seferihisar’ın 5 yıldır nüfusa oranla en fazla kamu yatırımı alan ilçelerden biri olduğu bilgisini paylaşan Başkan Adayı Aydın: “Seferihisar, son 5 yılda nüfusa oranla en fazla kamu yatırımı alan ilçelerden biri oldu. Vesile olduğumuz yatırım ve hizmetleri Seferihisarlı vatandaşlarımız görüyor, yaşıyor, kullanıyor, tecrübe ediyor” dedi.

Birkaç gün önce Seferihisar çarşı merkezinde yaşadığı bir anıyı anlatan Aydın: “Çarşıda gezerken bir anne evladıyla beraber yanımızdan geçiyordu oğlu bizimle fotoğraf çekilmek istedi, çekildik. Sonra aramızda bir sohbet gerçekleşti, rahatsızlığı varmış kardeşimizin geçmiş olsun dileklerimizi de iletelim. Kendisine ne istediğini sordum, normal koşullarda 9-10 yaşında bir çocuğun isteği talebi aşağı yukarı bellidir, kardeşimiz yollar bozuk olduğunu dile getirdi, yolların onarılmasını istedi. Bu durumun belediye hizmetleri açısından Seferihisar’ın nerede olduğunu gösteren bir sosyal deney oldu” dedi.

Anketler değişim diyor

Bir soru üzerine, 31 Mart seçimleri ile ilgili yapılan anketlere değinen Başkan Adayı Ahmet Aydın, 5 yıllık ilçe başkanlığı döneminde ve Belediye Başkanı adayı  olduğu 2020’den bu yana çok sayıda anket gerçekleştirdiğini belirterek: “Tüm Türkiye’nin bildiği gibi Cumhurbaşkanımız anket konusunda çok hassas. Biz anket noktasında ilçe başkanlığı dönemimden beri anketler yaptırıyoruz. Anketlerimiz sadece ‘bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz’ şeklinde değil. Seferihisar’ın ihtiyaçları noktasında da anketler yapıp Seferihisarlı vatandaşlarımızın taleplerini belirleyebildik. Tespit edilen sorunlar nelerdir, bu sorunlar nasıl çözüme kavuşur; ona göre hazırlığımızı yaptık, proje tanıtım toplantısında Seferihisarlı vatandaşlarımızla paylaştığımız projeler bu çalışmaların bir sonucu oldu. Aday olduğumdan bu yana yapılan tüm anketlerde çıkan sonuç Seferihisar değişim istiyor. Bunu yüksek sesle söylüyor, bu değişimde 31 Mart akşamı tecelli edecek, sandığa yansıyacak” dedi.

Seferihisar tarihinde ilk defa düzenledikleri proje tanıtım toplantısı ve siyaset yapma şeklinde Seferihisar’da siyasetin, halka hizmet etme kültürünün önünü açtıklarını tekrarlayan Seferihisar Belediye Başkan Adayı Aydın: “Bu seçim döneminde iki şeyi başardık. Birincisi proje konusu; ikincisi polemiğe kapalı siyaset. Polemik üzerinden siyaseti 5 yıllık ilçe başkanlığı döneminde de asla yapmadım; şu anda da yapmıyorum, bundan sonraki siyasi hayatımda da buna olanak sağlamayacağım. Vatandaşın duymak istediği, polemik değil, çatışma değil, kavga değil. Vatandaş kendine dokunan hizmetler görmek istiyor. Hizmet ve yatırımların söylemde kalmasını istemiyor. Ben böyle bir kampanya yürütmekten, bu doğrultuda siyaset yapan ekip arkadaşlarımdan ve cumhur ittifakı ortaklarımızdan gurur duyuyorum. Birbirinden çok değerli arkadaşlarımızla çalışıyoruz herkes birlik ve beraberlik içinde ortak amacımızın Seferihisar olduğunun bilincinde. Son 1 haftayı da bu şekilde devam edeceğiz” dedi.

31 Mart sonrasına işaret eden Aydın şunları kaydetti: “Seferihisar’ı ortak akılla yöneteceğiz. Bu söylemde kalmayacak. 1 Nisan’dan sonra Seferihisar’da gerçek belediyecilik nasıl yapılacak onu izleyecek onu konuşacağız; bir 5 yıl sonra da bugün söylediklerimizin ne kadarını hayata geçirdiğimizi konuşacağız.5 yıl hiçbir şey yapmayan bir kişinin çıkıp önümüzdeki 5 yıl bunları yapacağım demesi vatandaş nezdinde inandırıcı da olmuyor, samimi de gelmiyor. Vatandaş bugüne kadar sizin ne yaptığınıza bakıyor.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.