35 bin yeni sağlık personeli alınacak

35 bin yeni sağlık personeli alınacak
Yayınlama: 14.02.2024
A+
A-

35 bin yeni sağlık personeli alınacak: Bakan Koca ‘Bir hafta içinde ilan edilecek’ diyerek müjdeyi duyurdu

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, hastanelerde yaşanan yoğun bakım doluluk oranının normale döndüğünü söyledi. Koca, “Türkiye geneli yoğun bakım doluluk oranı yüzde 71, İstanbul için de yoğun bakım yatak doluluk oranı yüzde 71. Normale döndük” diye konuştu. Koca, 35 bin yeni sağlık personeli alımı ile ilgili, “15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni çalışma arkadaşımız olacak. Branş dağılımını ve nihai takvimi ÖSYM ile birlikte hazırladığımız kılavuzu bir hafta içinde ilan edeceğiz” dedi. Bakan Koca, ayrıca Antalya Şehir hastanesinin birkaç hafta içinde açılacağının müjdesini de verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önemli açıklamalarda bulundu.

 

Bakan Koca, Antalya Şehir Hastanesinin resmi açılışının Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında önümüzdeki haftalarda gerçekleştirileceğini söyledi.

 

35 bin yeni sağlık personeli alınıyor

Yeni sağlık personeli ile ilgili müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiğini hatırlatan Koca, “Gerek mevcut sağlık hizmetlerinin etkin olarak sürdürülebilmesi açısından gerekse yeni açılan hastanelerimizin personel ihtiyacı açısından 35 bin yeni istihdam gücümüze güç katacak. Takvim başladı. Personel alımı imzalandı. Kılavuzu bu hafta ÖSYM’ye göndermek istiyoruz. Alımlarda mülakat yok. Tüm adaylar eşit koşullarda yarışacaklar. 15 bini hemşire, 8 bini hizmet personeli olmak üzere toplam 35 bin yeni çalışma arkadaşımız olacak. Branş dağılımını ve nihai takvimi ÖSYM ile birlikte hazırladığımız kılavuz ile ilan edeceğiz. Bir hafta içinde yetiştirebileceğiz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.