TİP, Çiğli’de Halk Buluşması İle Seçim Yürüyüşünü Başlattı

TİP, Çiğli’de Halk Buluşması İle Seçim Yürüyüşünü Başlattı
Yayınlama: 17.02.2024
A+
A-
Türkiye İşçi Partisi’nden Çiğli Belediye başkan adayı olan Dr. Orhan Akıncı, Kasaplar Meydanı’nda gerçekleştirdiği halk buluşması ile seçim yürüyüşünü başlattı.

Yüzlerce yurttaşın “Halkçı Başkan” sloganları arasında kürsüye çıkan Akıncı,” Emek, barış, özgürlük ve demokrasi değerleri temelinde Çiğli halkının söz ve kararının egemen olacağı, tüm kent dinamiklerinin katılım ve katkısına açık kent uzlaşısı zemininde TİP çatısı altında buluşuyoruz.” diyerek başladığı konuşmasında Çiğli’nin 32 yıllık bir belediye olmasına rağmen bu süre zarfında altyapı ve üstyapı sorunlarının azalmadığı, tam tersine giderek arttığını ifade etti.


Muktedirlerin Değil Halkın Adayıyım


Geliri olmasına rağmen, Çiğli’nin İzmir’in ilçeleri arasında en borçlu belediye olduğunu vurgulayan Akıncı “İşte ben bu kötü gidişe dur demek üzere aday oldum. Muktedirlerin değil, halkın iradesinin adayıyım. Çiğli’nin gelirini, Çiğli halkının refahı, mutluluğu, sağlığı, eğitimi için harcayacağım.” İfadelerini kullandı.

Çiğli’nin beş yıl daha kaybetmeye tahammülü olmadığını söyleyen Orhan Akıncı “Çiğli halkının siyasi tercihlerinin, temsilde adaletin sağlanması amacıyla herkesi ortak ve birleşik mücadeleye davet ediyorum. Hep birlikte başaracağız.” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.