Sosyal medyadan sosyal meydana projesine tam not

Sosyal medyadan sosyal meydana projesine tam not
Yayınlama: 05.03.2024
A+
A-

Gençlerin sosyal hayatta aktif bir şekilde yer almalarını sağlamak amacıyla “sosyal medyadan sosyal meydana” etkinliği gerçekleştirildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Karşıyaka Gençlik Merkezinde düzenlenen etkinlikte Sosyal medya ve teknoloji bağımlılığına dikkat çekmek, gençlerin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımını sağlayarak hayatın içinde aktif bir şekilde yer almalarını sağlamak amacıyla “sosyal medyadan sosyal meydana” etkinliği Karşıyakalılar tarafından büyük ilgi gördü.

Müzik Kulübü üyelerinden muhteşem konser

Karşıyaka Gençlik Merkezinde devam eden müzik kulübü üyelerinden oluşan müzik grubunun verdiği konser bol bol alkış aldı.

Etkinlikler kapsamında kurulan stantlarda resim, ebru, ahşap yakma zekâ ve akıl oyunları, maket yapımı gibi el becerilerini geliştirecekleri ve deneyimleyebilecekleri çeşitli sanatsal ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra sportif faaliyetler, sokak oyunları ve gönüllülük faaliyetleri de yer aldı.

Her yaştan insanın katıldığı etkinliklerde İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce sosyal medya bağımlılığına dikkat çekilerek, gençlerin meydanlara çekilmesinin amaçlandığı vurgulandı.

24 saat ücretsiz çay servisi

24 saat gençlere açık olan ücretsiz çay ikramı yapılan Karşıyaka Gençlik Merkezi’nde gençler sosyal ve kültürel çalışmalar yaparken, kütüphanedeki sıcak ortamda ders çalışıyor, ödevlerini yapıyor.

Etkinliğin sonunda konuşan gençler “Öncelikle bu güzel ortamı sağlayanlara teşekkür ediyoruz. Burada açılan ve yakından ilgilenilen kurslardan büyük keyif alıyoruz. Her zaman sıcak çayı ücretsiz içiyoruz. Derslerimizi çalışıyor, ödevlerimizi bu sıcacık ortamda yapıyoruz. Organizasyon muhteşemdi. Bu tür etkinliklerin tekrarlanmasını istiyoruz. Bu tür etkinliklerle sosyal medya yerine sosyal meydanlarda buluşmak çok güzel” dedi.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.