Olten Filarmoni Orkestrası yeni yıla Bulutsuzluk Özlemi ile giriyor

Olten Filarmoni Orkestrası yeni yıla Bulutsuzluk Özlemi ile giriyor
Yayınlama: 19.12.2023
A+
A-

OLTEN FİLARMONİ YENİ YILA

BULUTSUZLUK ÖZLEMİ İLE GİRİYOR

Olten Filarmoni Orkestrası Şef İbrahim Yazıcı Yönetiminde Bulutsuzluk Özlemi’nin katılacağı Yeni Yıl Özel Konseri’nde izleyici ile bir araya geliyor. 20 Aralık Çarşamba akşamı saat: 20.30’da İzmir Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki konser yeni yıl öncesi sanatseverlere unutulmaz bir Olten Sanat akşamı yaşatmayı hedefliyor.

Olten Filarmoni Orkestrası 10. Sanat Sezonunda yılın son konserini Türkiye’de ‘ilklere’ imza atan grupların başında gelen “Bulutsuzluk Özlemi” ile yapıyor. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Büyük Senfoni Orkestrası ile Türkiye’de ilk kez ‘Klasik ve Rock’  projesini gerçekleştiren grup aynı zamanda Nazım Hikmet’in, 14. yüzyılda yaşayan Şeyh Bedreddin’in hikâyesini anlattığı eserin rock oratoryo tarzında bestelenmesiyle oluşturulan ‘Bedreddin’ ile yine bu anlamda Türkiye’ de bir ilk olarak müzik tarihinde yerini almasıyla biliniyor.

 

Ülkemizin değerli müzisyenlerinin de çıktığı grupta,  gitarda Akın Eldes, Bas Sunay Özgür, Davul Utku Ünal, Davul Berke Özgümüş, Gitar Serdar Öztop, Bas Burak Güven, Gitar Süleyman Bağcıoğlu, Bas Oya Erkaya, Davul Filip Sümbülkaya, Gitar Deniz Demiröz Bulutsuzluk Özlemi Grubunun hikâyesinin önemli kahramanları olarak yer alıyor.

 

Bulutsuzluk Özlemi Yeni Yıl Özel Konseri ile biletlerin 3 gün içerisinde tükendiğini belirten Olten Filarmoni İcra Kurulu Başkanı Fatma Olten, “10. Sanat Sezonumuzda yılın son konserinde, 1984 yılında kurulmuş Türkiye’nin ilk Türkçe sözlü alternatif rock yapan ve her döneme damgasını vurmuş Bulutsuzluk Özlemi’ni ağırlamaktan büyük onur duyuyoruz. Konserimize yoğun ilgi gösteren tüm sanatseverlere çok teşekkür ediyor yeni yılda da ilklerle bir arada olmak dileğiyle şimdiden herkese iyi bir yıl diliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.