Muhteşem Kızılay ekibi Ramazan’da iş başında

Muhteşem Kızılay ekibi Ramazan’da iş başında
Yayınlama: 14.03.2024
A+
A-

Türk Kızılay’ı Karşıyaka Şubesi’nin ekibi binlerce kişiye verilen iftarda görev alıyor.

Türk Kızılay’ı Karşıyaka Şubesi’nin geleneksel iftar organizasyonu bu yıl Karşıyaka Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde binlerce kişiyi iftarda buluşturacak.

Kızılay Karşıyaka Şubesi hayırseverlerin katkıları ile ramazan ayı boyunca iftar sofraları kuruyor. Kadir gecesinde ise iki bin kişilik iftar sofrası Karşıyaka Hükümet Konağı bahçesinde kurulacak.

Ramazan ayında her gün bir hayırseverin katkısı ile iftar organizasyonuna Ahmet Demir, Ferit Yıldızhan ve Hakan Savaş hayırseverlerin katkıları ile başladıklarını belirten Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, geleneksel halk iftarının her akşam bir veya birkaç hayırseverin katkıları ile yapılacağını söyledi.

Gönüllü ekip yemekleri masalara servis ediyor

Karadeniz sözlerine şöyle devam etti. “Hayırseverlerimizin sayesinde bu yılda binlerce kişi “Merhamet Çadırı” altında iftarda buluşacak. Kızılay gönüllülerinin verdiği destek takdire şayan. Sağ olsunlar yemekleri misafirlerimizin masalarına servis ediyorlar.  Hayırseverlerimizin az çok demeden yaptığı yardımların doğru şekilde gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşılması ve bu yardımların devamlılığını sağlamak, ancak ilkeli ve şeffaf olarak yapılan çalışmalarla mümkündür. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi engelli, yaşlı, yetim yüz aileye iki aracımızla iftar yemeklerin dağıtacağız.

2500 kişilik gıda kolisi, gıda çeki, giysi yardımlarımız olacak. Bu yıl 20 binden fazla kişi ile birlikte iftar yapacağımızı hedefledik.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.