Kırkpınar mahalle buluşmalarını sürdürüyor

Kırkpınar mahalle buluşmalarını sürdürüyor
Yayınlama: 02.03.2024
A+
A-

Bilal Kırkpınar: “İdeoloji değil hizmet seçimi olacak”

 

Cumhur İttifakının Bayraklı Belediye Başkan Adayı Bilal Kırkpınar, dernek ve STK’larla buluşmalarına ara vermeden sürdürüyor. Bayraklılara projelerini anlatan Kırkpınar, yerel seçimlerin bir ideoloji değil hizmet seçimi olduğunu vurgulayarak, “Hepinize ‘İyi ki kazandı’ dedirteceğiz.’’ dedi.

 

 

Yerel seçimlerin ideoloji değil hizmet seçimi olduğunu vurgulayan Kırkpınar, “Ben Bayraklı’nın has evladıyım. Aile olarak üç kuşaktır buradayız. Bayraklı’nın her türlü sorunlarını görüyor, çözümlerini biliyorum. Bu dönem nasip olursa Bayraklı’mızda hizmet seferberliği başlatacağız. İdeolojik tercihleri Belediye seçimlerinde bir kenara bırakalım. Farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir. Bu seçimin tek bir konusu var: Mevcut Belediye hizmetlerinden, altyapıdan, yollardan, kaldırımlardan, pazar yerlerinden, spor alanlarından, ışıklandırılmayan sokaklardan, parklardan, imar uygulamalarından, Belediyede uzun süre onay bekleyen projelerden, sokakların temizliğinden memnun muyuz, değil miyiz? Bu sorunun cevabını vicdanen değerlendirdiğimizde verdiğimiz cevap bu seçimin sonucunu belirleyecektir. Aynı şeyleri tekrarlayarak farklı sonuçlar beklememeliyiz.” dedi.

 

‘’Çantada keklik görme anlayışı içerisindeler’’

 

CHP’li Belediyeler tarafından verilen sözlerin tutulmadığına dikkat çeken Kırkpınar, “Bayraklı hemşehrilerimizden CHP’nin 2014 ve 2019 yıllarındaki seçim beyannamelerini okumalarını tavsiye ederim. Her mahalleye kreş, taziye evi, düğün salonları, kapalı pazar yerleri gibi birçok vaatte bulunulmuş. Ancak ne yazık ki verilen bu sözler tutulmamış. Maalesef çantada keklik görme anlayışı içerisindeler. Ben inanıyorum ki Bayraklı halkımız buna en güzel cevabı sandıkta verecektir.” ifadelerini kullandı.

 

‘’Kentsel dönüşümü bugüne kadar neden sağlamadınız?’’

 

Kırkpınar, “CHP’nin ilk işlerinin kentsel dönüşüm olacağını ve ‘doğru bir planlama ile hakkınız olan alanları planlayacağız’ diyorlar. Demek ki mevcut planların yanlış olduğunu ve uygulanabilir olmadığını kabullenmiş oluyorlar. Peki, vatandaşlarımız şunu sormazlar mı? İlçemiz kurulduğundan beri, İzmir Büyükşehir ise yaklaşık 25 yıldır CHP tarafından yönetiliyor. Bugüne kadar elinizi tutan mı oldu? Kentsel dönüşümü neden sağlamadınız? Bayraklı halkımızın umutlarıyla oynamak nereye kadar sürecek? Kentsel dönüşümü gerçek bir planlama ile hayata geçirme ve Bayraklı’mızı depreme dirençli hale getirme bizlerin göreve geldiğimizde yapacağı ilk vazifelerden olacak.” açıklamasında bulundu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.