İrfan Önal’dan eşitlik ve özgürlük vurgusu

İrfan Önal’dan eşitlik ve özgürlük vurgusu
Yayınlama: 29.03.2024
A+
A-

CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal, “Biz bu şehrin halkının hakkını, bu şehrin ağacının, bu şehrin sokak hayvanının aklınıza gelecek her türlü değerinin hakkının teminatıyız. Bugüne kadar hep böyle olduk. Bundan sonra da böyle olacak. Çocuklarımızın özgür yaşadığı, haklarını aldıkları ve eşitlik sağlandığı bir ülkede yaşamalarını istiyoruz” dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal, seçime sayılı günler kala çalışmalarını sürdürüyor.  İrfan Önal,  Konya Beyşehir Şamlar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek üyelerine projelerini anlatan Önal, giderek ağırlaşan ekonomik koşullara vurgu yaparak, yanlarında olacağının mesajını verdi.

 

CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal, “Biz temel belediyecilik çalışmalarımızın yanı sıra sosyal belediyecilik uygulamalarını da hayata geçireceğiz.  Her mahallemizde taziye evleri açacağız.  Çalışan kadınlarımız için çocuklarını bırakabilecekleri güvenilir, modern kreşler açacağız. Bu görevler bizim asli görevlerimiz. Sosyal yardımlarla ilgili olarak da dayanışma yanınızda olacağız. Ekonominin sebebi biz değiliz ama hep birlikte bu zorlukların üstesinden dayanışmayla üstesinden geleceğiz. Bu yoksulluğun sebebi 22 yıldır ülkeyi yöneten AKP’dir. Belediyemizin imkanları doğrultusunda ihtiyacı olan her vatandaşlarımızın yanında olacağız” dedi.

 

‘SİZLERİ MAHÇUP ETMEYECEĞİM’

 

Önal, “Hemşehri dernekleriyle iletişimimizi artırarak sürdüreceğiz. Tüm dernek ve federasyonlarla Bayraklı’da uyum içerisinde çalışacağız. Bir kez daha insan yaşamından daha önemli hiçbir şeyin olmadığını söylemek istiyorum. İlk işim olan kentsel dönüşümün göreve geldiğim ilk günden takipçisi olacağım. Bunu yapmak için elimden geleni yapacağım. Uzun sorunların farkındayım eğer bana güvenerek destek olursanız bu noktada sizleri mahcup etmeyeceğimin sözünü veriyorum” diye konuştu.

 

 

 

‘ÇOCUKLARIMIZ ÖZGÜR BİR ÜLKEDE YAŞASIN İSTİYORUZ’

 

Önal, “Başka şehirlerde o şehirlerin talan edilişine, o şehirlerin ranta kurban edilişine bakınca diyorum ki en kötü Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanı en iyi AK Partiliden çok daha iyidir. Bunu, hatırlamakta fayda varBiz bu şehrin halkının hakkını, bu şehrin ağacının, bu şehrin sokak hayvanının aklınıza gelecek her türlü değerinin hakkının teminatıyız. Bugüne kadar hep böyle olduk. Bundan sonra da böyle olacak. Çocuklarımızın özgür yaşadığı, haklarını aldıkları ve eşitlik sağlandığı bir ülkede yaşamalarını istiyoruz. Onların haklarını aldıkları eşitlik sağlandığı bir ülkede yaşamalarını istiyoruz. Bu mücadele verilecek. Burada 85 milyon insanın hakkı var. Yalanla, dolanla satın aldığınız medyayla, internette o on binlerce trole yazdırdığınız yalan yanlış yorumlarla bu milleti kandıramayacaksınız.  İzmirliyi hiç kaldıramayacaksınız” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.