Genç yeteneklere oyun geliştirme fırsatı sunuldu

Genç yeteneklere oyun geliştirme fırsatı sunuldu
Yayınlama: 27.12.2023
A+
A-

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Ekonomi Üniversitesi arasında yapılan eğitimde iş birliği protokolü kapsamında ‘Gameathon’ mobil oyun geliştirme etkinliği düzenlendi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğinde 22-23 Aralık tarihlerinde video oyun sektöründe geleceğin yeteneklerini keşfetmek amacıyla mobil oyun geliştirme etkinliği düzenledi. İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı bölümünün ev sahipliğini yaptığı etkinlik, İzmir’deki çeşitli mesleki ve teknik Anadolu liselerinden gelen öğrencilere kapılarını açtı.

‘13 Takım 46 Öğrenci ve 24 Saatte Yeni Bir Oyun’ sloganıyla yola çıkan etkinlik, oyun sektöründeki artan talebi karşılamak ve gençlerin ilgisini bu alana yönlendirmek adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Özellikle 15 – 25 yaş aralığındaki lise ve üniversiteli gençlerin oyunlara olan ilgisi, sektördeki iş gücü ihtiyacını da belirgin bir şekilde arttırıyor.

Gerçekleşen etkinlikte, Bornova Mazhar Zorlu, Karabağlar İTO Süleyman Taştekin, Karabağlar Atatürk, Konak Göztepe, Konak Mithatpaşa ve Arkas Narlıdere Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinden öğrenciler bir araya geldi.

Katılımcılar, İzmir Ekonomi Üniversitesi Konferans Salonunda iki gün boyunca mobil oyun geliştirme sürecini deneyimledi. Aralıksız 24 saat süren etkinliğin sonunda ‘Gameathon’un kazananı Arkas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımı oldu. İkinciliği Mithatpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi alırken Göztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üçüncülük elde etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.