Yayınlama: 09.01.2024
A+
A-

Narlıdere Belediyesi’nin Başkan Ali Engin’in göreve gelmesiyle hayata geçirdiği Çocuk Senfoni Orkestrası, usta sanatçı Cengiz Özkan ile birlikte muhteşem bir konsere imza attı. Başkan Engin Çocuk Senfoni Orkestrası’nın kendilerine büyük bir gurur yaşattığını belirterek, “En büyük alkışımızın her zaman çocuklarımız hak ediyor. Onlar bizim geleceğimiz. Çocuklarımızın geleceği için çalışmaktan vazgeçmeyeceğiz. Hep birlikte daha güzel, barış ve kardeşlik dolu bir dünyayı çocuklarımız için inşa edeceğiz” diye konuştu.

Narlıdere Belediyesi’nin, Türk Halk Müziği’nin usta ismi Cengiz Özkan ile birlikte gerçekleştirdiği ‘Yeni Yıla Merhaba’ konseri sanatseverleri mest etti. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde halka açık olarak gerçekleştirilen konser, İzmirlilerden büyük alkış aldı. Ender Ünal ve Cüneyt Deniz’in orkestra eğitmenliğini üstlendiği, düzenlemelerini Oğuzhan Balcı’nın yaptığı konserde, senfoni müziği eşliğinde çalınan türkülerin yanı sıra film müzikleri ve klasik batı müziği eserleri sanatseverlerle unutulmaz bir gece yaşattı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun,  Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Aslan, STK’ların temsilcileri, meclis üyeleri ve vatandaşların ilgiyle izlediği konser, vatandaşlardan tam not aldı.

5 yıllık görev süreleri boyunca insana yatırımı her zaman ön plana koyduklarını dile getiren Başkan Engin, “5 tane anaokulu yaptık, Çocuk Senfoni Orkestramızı kurduk. Bu iki projemizi her zaman ilk iki sıraya koyuyoruz. Orkestramız, ailelerimizin, çocuklarımızın ve hocalarımızın büyük fedakârlıklarıyla yoluna devam ediyor.  En büyük alkışımızın her zaman çocuklarımız hak ediyor. Onlar bizim geleceğimiz. Çocuklarımızın geleceği için çalışmaktan vazgeçmeyeceğiz. Hep birlikte daha güzel, barış ve kardeşlik dolu bir dünyayı çocuklarımız için inşa edeceğiz” dedi.

AMİRAL GEMİSİ OLACAK

Narlıdere Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’nın kurulduğu günden bu yana kendilerine büyük bir gurur yaşattığını söyleyen Başkan Ali Engin, “2019 yılında göreve geldiğimizde ortaya koyduğumuz vizyon ile çocuklarımızı sanat eğitimi ve orkestra müziği ile buluşturuyoruz. Senfoni Orkestramız, İzmir’in sanatsal kimliğinin bir parçası olma yolunda hızla ilerliyor. Orkestramızı, senfoni müziği eğitiminde amiral gemisi haline getirmek istiyoruz. Çünkü çocuklarımızı ne kadar erken yaşta müzikle tanıştırırsak hayatlarını o kadar güzelleştiririz. 5 yıldır çocuklarımızın bireysel yeteneklerini orkestra müziği ile birleştiriyor, binlerce insanımıza ulaşıyoruz. Çocuklarımız buradan aldıkları eğitimle kendi seslerini bulacak, her biri geleceğin sanatçıları olacak. Gelecekte de başka çocukların hayatını müzikle zenginleştirecek. Bu güzel gece için eğitmenlerimize, çocuklarımıza, ailelerine, Türk Halk Müziğinin usta ismi Cengiz Özkan’a, İzmir Büyükşehir Belediyemize, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Yönetimine ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.